Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Bu yıl 2.’si düzenlenen Landscape İstanbul 2. Peyzaj , Süs Bitkileri, Park ve Bahçeler Fuarı 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

 

Fuarın açılışında TÜRKTOB Başkan Yardımcısı ve SÜSBİR Başkanı Savaş Akcan konuşma yaptı. Akcan konuşmasına, fuarın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak başladı. Akcan, küresel ısınmayla ve iklim kriziyle mücadelede en önemli sektör olan süs bitkileri sektörünün öneminden bahsetti. Bu mücadelede süs bitkileri sektörü olarak halen KDV oranımızın %20 olmasının sektörün en önemli sorununun olduğunun altını çizen Akcan, KDV’nin düşürülmesi için çalışmalara devam edeceğimizi vurguladı.

Akcan, 2022 yılı rakamlarına göre 50 milyon dolarlık ithalat ve 136 milyon dolarlık ihracat yapan sektörümüzün 2018 yılından bu yana ihracatta dış ticaret fazlası veren konumda olduğunu ve önümüzdeki dönemde de çok daha ciddi bir ivmelenme ile ihracatımızın artacağını belirtti. Bu tip fuarların, ürünlerimizi ve fikirlerimizi ortaya koyarak sektörümüzü daha da geliştirme yönünde fırsatlar doğuracağını dile getirdi.

Açılış töreninin ardından SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri stantları ziyaret etti.

SÜSBİR standı, fuar süresince üyelerin ve ziyaretçilerin buluşma noktası oldu.