Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

SÜSBİR Portal Geliştirme Komisyonu toplantısı 9 Şubat tarihinde online olarak yapıldı. SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dündar'ın açılışıyla başlayan toplantıda, SÜSBİR Portal'ın bilinirliliğin arttırılması ve içeriğinin geliştirilmesi ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıya katılan Komisyon Üyelerimize katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederiz. SÜSBİR Portalı linkten ziyaret edebilirsiniz. www.susbirportal.com

KOMİSYON ÜYELERİ

  1. Ahmet Dündar-SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyesi- Dündar Mevsimlik Süs Bitkileri Pey. Tur. Hay. Nak. Paz. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
  2. Kerem Baytar -SÜSBİR Disiplin Kurulu Başkanı - Fidan Burada Tarım Hay. Ve Gı. Ür. İç Ve Dış Tic. San Ltd. Şti.
  3. Abdurrahman Çetinkaya - Yedi İklim Peyzaj Mimarlık A.Ş.
  4. Mehmet Ziya Alpertong - Alpertong Fidanlığı - Plantco Peyzaj Ltd.Şti.
  5. Yasemin Birgören – Ayhan Birgören- Tohumevi Gıda Tarım Tohumculuk Ve Fide Fidan Yetiştiriciliği Sanayi Ticaret Limited Şirketi

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve SÜSBİR Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Özdemir, Mersin Zirai Karantina Müdürü Dr. Şeref Kabaoğlu'nu ve Müdür Yardımcısı Orhan Özgür'ü ziyaret etti.

1

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünde 19 Ocak 2024 tarihinde Meyve Ağaçları İhracat Yasağının Kaldırılmasına yönelik Bakanlık yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirildi.

BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Cengiz BUDAN’ın başkanlık ettiği toplantıya SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Savaş AKCAN, üyelerimizden Anadolu Fidancılık San. Ve Tic. Ltd. Şti.’den Fırat DERSİMLİ ve Antalya Süs Bitkileri Bio. Hav. Pey. Tar. İnş. Hay. Dnz. Mad. San ve Tic. A.Ş.’den Hami BAŞOĞLU ile Bakanlık yetkilileri katıldı.

Toplantıda Yetişkin Meyve Ağaçlarının ihracatındaki kısıtların kaldırılmasına yönelik taleplerimizi içeren bir sunum yaptık.

Toplantı sonucunda, özellikle peyzaj amaçlı üretilen meyve ağaçları ve çeşitli sebeplerle sökülen ve süs bitkisi olarak saksılanıp satılan meyve ağaçlarının ihracat yasağının kaldırılması yönünde ciddi bir adım atılmış oldu. Bakanlık yetkilileri, sektörün taleplerini değerlendireceklerini iletti.

SÜSBİR olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Landscape İstanbul 2. Peyzaj , Süs Bitkileri, Park ve Bahçeler Fuarı 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.