Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Duyurular

 

Sayın Üyemiz,
SÜSBİR ve SATSO iş birliği ile Süs Bitkileri sektöründe ihracatı artırma amacıyla yapılması planlanan, Ticaret Bakanlığı tarafından %75 hibe ile desteklenen Süs Bitkileri ve Tamamlayıcı Sektörler Ur-Ge Projesi tanıtım ve istişare toplantısı 8 Ocak 2024 tarihinde yapıldı.
Toplantıda yapılan sunuma yazımız ekinden ulaşabilirsiniz. Sunum için tıklayınız.

Projeye katılmak isteyen üyelerimiz aşağıda ekte bulunan;
“ORNEK EK1-B” adlı excel dosyasını yalnızca doldurulmuş olarak. Excel dosyasını indirmek için tıklayınız.
“Katılımcı Şirket Talep Yazısı” word dosyasını ise gerekli bilgiler doldurulmuş olarak şirket kaşe ve yetkili kişi imzası ile birlikte dosyaları This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adreslerine, 24 Ocak 2024 Çarşamba mesai bitimine kadar iletebilirler. Katılımcı Şirket Talep Yazısı indirmek için tıklayınız.
NOT: Şahıs firmaları mevzuat gereği T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından verilecek %75 hibe desteğinden faydalanamayacağı için projeye katılamayacaktır.
Saygılarımızla.

 

 


Sayı: 2023/976                                                                         Tarih:30/10/2023
Konu: Süs Bitkilerinde Maliyet Ve Uluslararası Rekabet Top. Hk


Sayın Üyemiz;
Bildiğiniz üzere süs bitkileri sektöründe dış ticaret dengesi son yıllarda ihracat lehine olup 80 milyon dolar dış ticaret fazlası veren bir sektör haline gelmiştir.
Ancak; 2023 yılında ihracat da yakaladığımız bu ivmenin yavaşladığı hatta ithalatın beklenenin üstünde bir artışta olması sektörümüzün geleceği açısından endişe yaratmaktadır.
Bu sebeple; rekabet ettiğimiz Ülkelerle, Ülkemiz maliyetlerini ve fiyat politikalarını değerlendirmek aynı zamanda ihracatta mevcut pazarlarımızı korumak için bir yol haritası çizmek amacıyla “SÜS BİTKİLERİNDE MALİYET VE ULUSLARARASI REKABET” toplantısının ikincisi 3 Kasım 2023 Cuma günü saat 14.30’da Ödemiş’te yapılacaktır. Konuyla ilgili tüm üyelerimizin toplantıya katılımlarını bekliyoruz.
Toplantıya yapacağınız katkılar sektörümüz için çok önemlidir.
Saygılarımla.


                                                                                         Savaş AKCAN
                                                                               Yönetim Kurulu Başkanı


Toplantı Bilgileri
Tarih: 3 Kasım 2023
Yer: Ödemiş Belediyesi Kültür Park Nikah Salonu/ÖDEMİŞ-İZMİR
Saat: 14.30
LCV: 0530 263 13 80
Fatih ERİKLİ

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Tohumcular Birliği, tüm alt birlik üyelerine ortak bir eğitim programı hazırlamıştır. Eğitimler 11-13 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara’da Meyra Otel’de (Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:55, 06520 Balgat, Çankaya/Ankara) yapılacaktır.

Stratejik eylem planı esas alınarak, alt birliklerin görüşleriyle hazırlanan eğitim programına katılmak isteyen üyelerimiz ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirler. (tıklayınız)
Eğitim programı ve konular yazımız ekinde sunulmuştur. 

Saygılarımızla.

7.bitki islahi

Alt birliğimizde görevlendirilmek üzere, üniversitelerin en az ön lisans programlarından mezun, muhasebe personeli alınacaktır. Alınacak personel için en az 3 yıllık tecrübeli olması şartı aranmaktadır.

Başvuru için 0312 287 21 53 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.