Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

ahmetbuyukgumuskapak

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Dündar ı ziyaret etti.

Başkan Dündar; Yalova Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’ e sektörümüzün durumu ve son zamanlarda üreticilerimizin yaşadığı zorluklar ve sorunlarımız hakkında bilgi verdi.

 Özellikle, kamu ve belediye alımlarındaki düşüşten etkilenen üreticilerimizin bu süreci atlatması için, yapılacak olan Millet Bahçelerinde daha proje aşamasında yerli bitkiler dikkate alınarak projelerin yapılması ve yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini iletti.

Sektörün gelişmesinin kaliteli üretimin ve iyi üreticiliğin desteklenmesine bağlı olduğunu, bunun için de, kamu ve belediye alımlarının hakkaniyetli olması gerektiğini belirtti.

Sayın Vekilimiz ise hem Yalova Milletvekili olması hem de Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı sıfatıyla, bu konuları başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlıklara ileteceğini söyledi. Süs Bitkileri Sektörünün hem Yalova için hem de Ülkemiz için öneminin farkında olduklarını, sorunlarımızın çözümü için memnuniyetle öncülük edeceğini ve Ankara’da da gerekli girişimlerde bulunacağını ifade ettiler.

Milletvekilimizin ziyaretine Yalova İl Genel Meclisi Başkanımız Hasan Soygüzel de eşlik etti.