Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

quennziyaretkapak

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Dündar ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Bilgin ve Aytaç Koçaroğlu, üyelerimizden Queen Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ’ yi ziyaret etti.

Yapılan ziyarette, Şirket Üretim Koordinatörü Lars Korup, Dikili’ de bulunan tesislerinde 80.000 m2 kapalı alanda toplamda 260 personel ile çalıştıklarını, yetiştirilen yeni çeşitler ve bu çeşitlerin üretim aşamaları, üretimi yapılan ürünlerde ihracata ve iç piyasaya gerçekleştirilen satışlar ile şirketlerinin devam eden yatırımları hakkında bilgi verdi.

 Yönetim Kurulumuz adına Başkan Dündar, üretimde gelinen noktada ülkemiz ekonomisine sağlanan katkılarından, oluşan yeni çeşitlilikler ve yürütülen süreçteki başarılarından dolayı duyduğu memnuniyetlerini dile getirerek kendilerini tebrik etti.

Şirket Üretim Koordinatörü Lars Korup, enerji kullanımı yönünde ticarethane tarifesinden dolayı çok yüksek tutarlar ödediklerini, bu sebepten dolayı devlet desteklerin olması gerektiğini, sektörde kullanılan elektrikte ki ticarethane tarifesinde değişikliğin tarımsal tarifeye geçiş sağlanamasa bile en azından sanayi elektriği tarifesine geçilmesi şeklindeki taleplerini dile getirdi.

Başkan Dündar, tarifelerde sadece tarımsal sulama tarifesi içerisinde uygulamanın pompalarda ki kullanılan elektrik için olduğunu ancak sektörde özellikle seralarda kullanılan elektrikle ilgili desteklemelerin artması için girişimlerinin olduğunu ve çalışmaların bu yönde devam ettiğini ifade etmiştir.

Ouenn Tarım Ticaret ve Sanayi AŞ. adına Üretim Koordinatörü Lars Korup, kendilerine, SÜSBİR Yönetim Kurulunun üye oldukları günden bu yana yapmış oldukları ilk ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirmiştir.