Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

adundarkapak

Aviva Garden ‘in 16 Ekim 2018 tarihinde Yalova Lova Otelde gerçekleştirdiği toplantıya SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, SÜSBİR ve OAİB Yönetim Kurulu Üyesi Umut SAKARYA, Yalova’da ki üreticiler katılım sağladı.


SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, Türkiye’de ihracat için üretim adetlerinin ve bitki kalitesinin yeterli olduğunu ve Rusya ile olan ticaretimizde de Aviva Garden ‘in köprü görevini üstlenmesinin sektörü olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti. Bu süreçte SÜSBİR olarak üzerimize düşenleri de gerek Yalova gerekse Türkiye genelinde ki tüm üreticilerimizle Aviva Garden arasındaki bağı kurarak yerine getireceğiz. 


Ayrıca Başkan Dündar toplantıda Aviva Garden yetkililerinin gerçekleştirmeyi düşündüğü SÜSBİR Portal benzeri bir dijital platform hakkında verilen bilgiye karşılık Portalın alt yapısını kullanabilecekleri yönünde bilgilendirme de yaptı.


SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Umut SAKARYA, Rusya'ya olan ihracatın zorlukları hakkında bilgi vererek Aviva Garden'ın üstleneceği görevle ihracatın kolaylaşacağının altını çizdi.
Toplantıda Aviva Garden ortaklarından Kahraman Sırmalı da projenin amacının; “Milli bir kalkınma hamlesi olarak görüldüğünü, bu projeyi güçlü bir yapı ile kurgulayarak «Rusya ve Avrupa pazarında» bir ihracat atağı gerçekleştirerek, devamlılığını sağlamak.” olduğunu ifade etti.


Sırmalı; Kentimiz ve sektörün sahip olduğu değerlerin kıymetli olmasına rağmen 20 Milyar Dolarlık sektör pazarından ülkemizin aldığı payın küçüklüğüne dikkat çekmiş, dünya liginde önemli aktörleri arasına girmenin kollektif çalışmalarla mümkün olacağını ifade etmiştir.


Program eski Moskova Ticari Ateşesi şimdi Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Atilla Gökhan Kızılarslan’ın sektör temsilcilerine pazarın özelliklerini, ihracat konusunda sektörün ihracata yönelik planlama yapmalarını, bütçe ayırmalarını, fuar gezilerine katılmalarını, standart üretim yapmaları gerektiğini, ihracat yapmak için birlik olup, piyasada güçlü bir şekilde hareket edilmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.