Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

ogm ziyaret

28 Kasım 2017 tarihinde SÜSBİR Yönetim Kurulu, Orman Genel Müdürü Sayın Bekir KARACABEY’i makamında ziyaret etti.Yapılan ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Dündar, yeni oluşturduğumuz SÜSBİR Satış Portalı hakkında bilgilendirme yaptı. 

 

Bu portalda amacımız üretici ile alıcıyı sanal ortamda buluşturma hedefiyle sistemi kurduğumuzu belirtti.Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2016 yılında çıkarılan Yönetmelik sonrası oluşan karmaşık durum konusunda da karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.Kaldığımız karmaşık durumda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının arasında yaşanan sorunların karşısında ne yapacağımızı bilmemizin önemli olduğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Savaş Akcan tarafından ifade edildi.

Özellikle Kamu alımlarında ki yerli ağaç kullanılması hususunda da karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de bu konu da aynı düşünceleri paylaştıklarını, bu yönde de çalışmaların devam ettiğini ve edeceğini belirtti. Bu bağlamda Sakarya İli sınırları içerisinde oluşturacakları Borsanın da üretici ile alıcıyı direk bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.