Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Doğal Çiçek Soğanlı Bitkileri Koruma Projesi” kapsamındaki toplantı 26-27 Ekim tarihlerinde Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıya BÜGEM Daire Başkanlığı, araştırma enstitüleri ve GTHB il müdürlüklerinden projeden sorumlu personel katıldı.

 

Ülkemizde endemik olarak bulunan doğal çiçek soğanlı bitkilerimiz için farkındalık oluşturmak,  bunları üreterek ekonomiye kazandırmak ve sürdürülebilir kullanımını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında 2017 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, araştırma enstitüleri ve GTHB il müdürlükleri yapmış oldukları çalışmalar konusunda bilgi verdiler.

Toplantıda SÜSBİR tarafından faaliyete geçirilen ve üyelerin ürünlerini sergileyip, pazarlayabildikleri ilk web tabanlı satış portalının tanıtımı yapıldı. Giriş yapılarak portal üzerinden yapılan sunumda, portalın belediyelerin kullanımına açıldığı ve belediyeler tarafından yoğun ilgi gördüğü bilgisi verildi, portal hakkında gelen sorular cevaplandı. SÜSBİR Portal Bakanlık yetkilileri, il müdürlükleri ve araştırma enstitüleri tarafından oldukça büyük ilgi ve beğeni gördü.

dcs toplantisi urfada yapildi 1