Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi’nin katılımı ile Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen sektör toplantısına Hollanda Royal Flora Holland yetkilileri, İhracatçılar Birliği ve Ankara Ticaret Odası yetkilileri katılmıştır. Toplantıya Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş AKCAN katılmıştır.

 

Toplantıda Başkanımız Sayın DÜNDAR sektörümüzle ilgili “Sayın Bakanım, değerli katılımcılar, süs bitkileri sektörümüz son 15 yılda 10 kat büyüdü. Bu büyümede en büyük pay,  şüphesiz belediyelerimize  ve kamu kurumlarımıza aittir. Ancak, bundan sonra bu büyümenin sürdürülebilmesi  için, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi pazarın tabana, özel sektöre  yayılmasını sağlamamız ve hızla ihracata yönelmemiz gerekiyor. Nitelikli, kaliteli üretimi ve ürün çeşitliliğimizi hızla artırmamız gerekiyor. İhracat ve özel sektör taleplerini ancak bu şekilde karşılayabiliriz.

Dünya hızla değişiyor, dolayısıyla sektörümüz de değişiyor, gelişiyor.  Ülkemizde bireysel olarak her ne kadar başarılı işletmeler olsak da, temelde en büyük ihtiyacımız topyekün organize bir sektör olmaktır.  Hollanda, İtalya ve Almanya’nın başarısının temelinde yatan da budur.  Ancak,  organizasyon kabiliyetimizi geliştirerek kalıcı, sürdürülebilir bir sektör olabiliriz. İç piyasa ve ihracatta  pazar hedeflerimize ulaşmak için  mutlaka bunu başarmak zorundayız.

  Nitelikli, kaliteli üretimi ve ürün çeşitliliğini arttırdığımız takdirde bu sektörün önü açılacaktır.

Hollandalı dostlarımızla, meslektaşlarımızla bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde sektörümüzün ve üreticilerimizin önünü açacak ‘İyi Niyet Mektubumuzu’ imzalamış olacağız.” şeklinde değerlendirmelerde bulunmuştur.

ekonomi bakani ile atoda bulusma 2