Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

SÜSBİR 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşmiştir. Toplantıya, SÜSBİR üyelerinin yanı sıra Alt Birlik temsilcileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı temsilcileri ve sektörden misafirler katılmıştır.

 

Genel Kurul, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil YILMAZ’ ın açılış konuşmalarıyla başlamıştır.

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı DÜNDAR, göreve geldikleri günden bu yana Yönetim Kurulu nezdinde yapılan çalışmalara yer verdiği konuşmasında, sektör adına yapılan SÜSBİR girişimlerinden bahsetmiştir. SÜSBİR üyeleri için kurulan SÜSBİR Ürün Anons ve Satış Portalı’nın üyeler açısından devrim niteliğinde bir adım olduğunun altını çizen DÜNDAR, portalın en büyük alıcı konumundaki belediyelere de açılarak hedef kitlesini genişlettiğini ve büyümeye devam ettiğini belirtmiştir. Ayrıca KDV sorununun sektör için büyük bir haksızlık olduğunu, bu konuyu her platformda dile getirdiklerini ve sorun çözülene kadar da takipçisi olacaklarını vurgulamıştır.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil YILMAZ konuşmasında, KDV sorunu ve binde üç komisyon oranlarının düşürülmesi ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini, konunun Bakanlar Kurulu gündeminde olduğunu ve çıkarılacak torba yasa içerinde yer alacağını söylemiştir. Ayrıca SÜSBİR Ürün Anons ve Satış Portalı’nın önemli bir proje olduğunu, sektöre önemli katkılar sağladığını belirterek SÜSBİR Yönetimine teşekkür etmiştir.

2016 yılında Birliğe en fazla katkı sağlayan ilk üç üyemiz ve sektörde 25 yılını dolduran üyelerimize plaket verilmesi ile devam eden toplantıda, 2016 yılında kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz İsmail Sadım’ın anısına bir kısa film gösterisi yapılarak, sektöre katkılarından dolayı adına hazırlanan plaket sunuldu.

Gündem dâhilinde, faaliyet raporu, mali rapor ve denetim raporunun okunması, görüşülmesi ve ibrasının ardından geçici ihraç durumunda olan üyelerimizin durumunun karara bağlanmış giriş ve yıllık aidatlar belirlenmiştir.

2017-2018 bütçelerinin ve etik kuralların onaylanmasının ardından yeni tüzük görüşülerek karara bağlanmıştır.

Dilek ve temenniler kısmında Genel Kurula katılanlar SÜSBİR ve faaliyetleri hakkında önerilerde bulunmuştur. Sektör ve SÜSBİR genel durumuyla alakalı istişarenin yapıldığı son kısımda da SÜSBİR Yönetim Kurulu üyelerden gelen sorulara yanıtlar vermiştir.

Nezih bir ortamda geçen Genel Kurul, verilen öğle yemeği ile tamamlanmıştır.

10uncu genel kurul 13