Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

sakaryakonfearns

kumelenme kapak

Ankara’da yapılan toplantıya Ankara ve Konya’dan SÜSBİR Üyeleri ve sektör paydaşları katıldı.Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu temsilcisi, Ziraat Mühendisleri odası Yönetim Kurulu Üyesi, Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü temsilcisinin de bulunduğu toplantıya, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar ve Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç başkanlık etti. Toplantı, Kümelenme çalışması ile SÜSBİR faaliyetlerinin anlatılması ve üyelerle sektör sorunları üzerine istişare yapılması ve üye taleplerinin alınması şeklinde gerçekleşti.

ahi kapak

6 Ağustos 2018 ‘de, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş AKCAN, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı, aynı zamanda Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Sayın Prof. Dr. Mustafa Kurt’u makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede süs bitkileri sektörü ile ilgili birçok konu konuşuldu. Görüşmede öne çıkan konu başlıkları; İşçi Eğitimi, Stajyer öğrenci, ARGE desteği, Analiz desteği ve Ürün Pazarlama konularıydı.

Ayrıca SÜSBİR tarafından kalifiye ara eleman sorununu çözmeye yönelik başlatılan ve ilki Yalova TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile imzalanan protokolle ilgili de Sayın Rektöre bilgi verildi ve görüşleri alındı. Önümüzdeki dönemde Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin de SÜSBİR Üyesi firmalarda staj yapması ile ilgili bir protokol hazırlanabileceği konusu da toplantıda görüşüldü.

 

FB IMG 153156832479015 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü vesilesiyle aziz milletimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. SÜSBİR YÖNETİM KURULU