Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

ahmetdundar  Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet DÜNDAR (DÜNDAR MEVSİMLİK SÜS BİTKİLERİ PEY. TUR. HAY. NAK. PAZ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)

     1969 Ortaköy (Aksaray) doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu.1992 yılında Yalova'da Gardenia Çiçekçilik Fidancılık İşletmesi'nde Ziraat Mühendisi olarak işe başladı.1994 yılında Koru Beldesinde %50 ortaklıkla Yeşil Süs Bitkileri'ni kurarak, 2 yıl boyunca bu işletmede çalıştı. 1996 yılında Tavşanlı'da başlayıp, daha sonra Altınova ve Subaşında devam eden Dündar Mevsimlik Süs Bitkileri'yle, 20 yıldan beri Süs Bitkileri Söktöründe üreticiliğe devam eden Ahmet DÜNDAR, 2000-2001 yıllarında Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Derneği'nde (SASBÜD) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004 yılında kurulan Yalova Süs Bitkileri Üreticileri Birliği'nde (YASBİR) 2 dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, bir dönem de Yönetim Kurulu Başkanlığı, son iki dönemde SUSBİR yönetim Kurulu Baskanligi yaptı. Ahmet Dündar, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

savas akcan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş AKCAN (NATURAL PEYZAJ İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)

    1972 yılında Ordu'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olduktan sonra 2,5 yıl İstanbul Tohumculuk firmasında çalışarak, 1995 yılında Natural Peyzaj İnşaat Ltd.Şti. kurdu. 2005 yılında Natural Zemin Taah. Ltd Şti. Kuran Savaş AKCAN halen bu iki firmanın Genel Müdürlüğü, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. SÜSBİR kurucu üyesi, bir dönem SÜSBİR Yönetim Kurulu Saymanlığı, son üç dönem SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkan Yrd. görevlerini yürütmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

yunus emre ozsoy Yönetim Kurulu Sayman Üye Yunus Emre ÖZSOY (EM BA PEYZAJ ÇİÇEKÇİLİK PAZ. İNŞ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)

    1973 Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.1993-2013 yılları arasında Aile şirketi olan Dört Mevsim Çiçekçilik ltd. Şti. ‘de çalışan Yunus Emre ÖZSOY. 2014 yılında Em Ba peyzaj firmasını kurdu, halen Emba Peyzaj’da şirket müdürü ve ATO peyzaj komitesi başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yunus Emre ÖZSOY, evli 2 çocuk babasıdir.

 

 

 

 

 

 

aytac kocaroglu Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç KOCAROĞLU (BAYEGE TARIM ÜRÜNLERİ ÇİÇ. BİO. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)
BAYINDIR ARMAĞAN ÇİÇEKÇİLİK LTD. ŞTİ.

   1985 yılında Bayındır’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bayındırda tamamladı. Genç yaşta iş hayatına atılan Aytaç KOÇAROĞLU, aile şirketleri olan Bayındır Armağan Çiçekçilik Ltd. Şti. ‘de, dış mekân süs bitkileri üretim ve ticaretini yapmaya başladı. 2007 yılında şirket yönetimine katılan Aytaç KOÇAROĞLU üretim ve finansman sorumlusu oldu, ayrıca kurucu ortağı olduğu Bayege Tar. Ür. Çiç. Biyoteknoloji Ltd. Şti ‘de 2015 yılından beri de genel müdürlük görevine devam etmektedir. Evli’dir.

 

 

 

 

 

 

 mustafa bilginYönetim Kurulu Üyesi Mustafa BİLGİN (BİLGİN EMLAK ALIM SATIM İNŞ. TAAH. LTD. ŞTİ.)

   1966 İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sapanca tamamladı, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü üçüncü sınıfta bırakan BİLGİN, 1993 emlak ve inşaat sektörüyle iş hayatına atıldı, 2001 yılında Bilgin Emlak çatısı altında fidan üretimine başlayarak sektöre giriş yapmıştır. Halen Bilgin Emlak Ltd.Şti. sahibi ve Genel Müdürüdür.

 

 

 

 

 

 

 

 ismail hakki kocaogluYönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı KOCAOĞLU (İMAJ İÇ MEKAN DIŞ MEKAN PROJE UYG. ÜR. PAZ. LTD. ŞTİ.)

   1964 Ankara doğdu. İlk-orta ve lise eğitimimi Yalova’da tamamladı, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Veliağagil Süs Bitlileri AŞ’de işe başladı 1989-1993 yıllarında Antalya VSB’de devam etti. 1994 yılında eşi Serap KOCAOĞLU ile İMAJ LTD ŞTİ’yi kurarak süs bitkileri üretimine başlamış ve halen devam etmektedir. 
Az derecede ingilizce bilen Ismail Hakki KOCAOGLU, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 umut sakaryaYönetim Kurulu Üyesi Umut SAKARYA (GARDENSA ÇİÇEKÇİLİK DAN. VE PAZ. LTD. ŞTİ.)

   1975  Konya dogumlu olan Umut SAKARYA ilk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Isletme Bolumunden Mezun oldu.  Koç Leasing, Vestel, Bilkom gibi kurumsal şirketlerde üst duzey yoneticilik yaptıktan sonra 2010  yılında Gardensa firması ile sektöre girdi. Halen firmanın Genel Müdürlüğünü, SASBUD yönetim kurulu başkanlığını, Yalova TDIOSB Yönetim kurulu başkanlığını, OAİB Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. İyi derece İngilizce bilen Umut SAKARYA evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 teoman akcaliDenetim Kurulu Başkanı Teoman AKCALI (EG PEYZAJ PROJE TAR. ÜR. TUR. TAAH. VE TİC. LTD. ŞTİ.)

TALYA SÜS BİTKİLERİ SER. PEY. TAR. TUR. TAŞ. İNŞ. GI. SAN. VE TİC. A.Ş.

   01.12.1966 Kozan / Adana doğumlu. İlk, orta, liseyi Kozan’da, üniversiteyi Adana Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde tamamlamıştır. Yeksav Vakfı Başkanı, Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi Başkanlığı ve Süs Bir Denetim Kurulu Üyeliğini ve Firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. Teoman AKÇALI Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

  

 

 teoman akcaliDenetim Kurulu Üyesi Metin ARHİN (GARDEN FLOWERS PALMİYE BOTANİK İTH. İHR. VE PAZ. LTD. ŞTİ.)

   1973 Tokat doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini Tokat’da tamamdı. 1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden mezun oldu. İş hayatına Veliağagil Süs Bitkilerinde (VSB) başlayan ARHIN, 2003 yılında palmiye Botanik Ltd. Şti kurucu üyesi olmuştur. SÜSBİR’de 2 dönen denetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Metin ARHIN Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

coskun ulkuDenetim Kurulu Üyesi Coşkun ÜLKÜ (HDC MANOLYA ÇİÇEKÇİLİK TARIM İNŞAAT ÜRETİM PAZARLAMA İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ)

    1966 Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve ticaret meslek lisesi öğrenimini Elazığ’da tamamladı.

1982 yılında kurduğu Monolya Çiçekçilik Ltd Şti ile fidan üretimi ve peyzaj uygulamaları yaparak sektöre girdi. Elazığ Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Elazığ Ticaret Odası ve Elazığ İş Adamları Derneği yönetim Kurulu Üyelikleri yaptı. ÜLKÜ, Bir dönem İnter flora bölge sorumluluğu görevini de üstlenmiştir.
Coşkun ÜLKÜ evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

coskun ulkuDisiplin Kurulu Başkanı Şükrü DİNÇ (FLORİUM SÜS BİTKİLERİ)

    1951 yılında Tokat Pazar'da doğdu. 1976 'da Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. 1976’dan 1980’e kadar kamu’da çalışan DİNÇ, 1980 yılında kendi firmasını kurarak süs bitkileri üretimine başlamıştır. Halen YASBİR Başkanı olan Şükrü DİNÇ  evli ve bir çocuk sahibidir.

 

 

 

 

 

 

 

haluk gulpinarDisiplin Kurulu Raportör Üye Yusuf Haluk GÜLPINAR

    1957 yılında Ankara da doğdu. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden Orman Yük Müh olarak mezun oldu. 1989/2006 yılları arasında Orman Bakanlığında şeflik ve müdürlük yapan GÜLPINAR; Erzincan, Erzurum, Muğla, Muradiye fidanlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2006 yılında emekli olarak, Gülpınar fidanlığını kurdu.

Haluk GÜLPINAR evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

erhan tanriseverDisiplin Kurulu Üyesi Abdullah Erhan TANRISEVER (FİDAN PEYZAJ PLAN. ÇİÇ. FİD. ZİR. ÜR. TUR. MET. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.)

    1954 yılında Ankara´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara´da tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden 1981 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi Peyzaj Mimarı olarak mezun oldu.

1981 – 1985 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Asistan olarak Görev yaptı. 1987 yılında “Garden Limited Şirketi” ni kurdu. 1993 yılında “Garden ve Koala Limited Şirketi” nin Kurucu ortağı ve Genel Müdürlüğünü yaptı. 2005 yılında “Fidan Limited Şirketi” nin yöneticisi ve Sahibi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Halen; Saksılı Süs Bitkileri, Dış Mekân Süs Fidanları Üretimi ve İhracatı çalışmalarını sürdürmektedir.
Abdullah Erhan TANRISEVER evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

erhan tanriseverHakem Heyeti Remzi DEMİR (HOLLAND BLOEM İÇ VE DIŞ MEK. SÜS BİT. ORM. ÜR. MAD. GI. VE İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.)

    1955 Urfa Siverek doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Siverek’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1974 yılından çiçekçilik sektörüne giren DEMİR, 2008 yılında üretime başladı, Hollanda da kurduğu İnterFloraTrade Center adlı firmayla her iki Ülkede de sektörle ilgili faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

erhan tanriseverHakem Heyeti Ahmet ÖZDEMİR (LADİN SERA)

    1970 mersin doğumlu. İlk ve orta öğrenimini mersinde tamamladı. Lise ve üniversite öğretimimi açık öğretimden tamamlayarak tarım Bölümünden mezun oldu. 1986 yılında çiçekçiliğe başladı. 1996-2014 interflora mersin bölge temsilciliği yaptı. 1999 süs bitkisi üretimine başlayan ÖZDEMİR, 2004 yılında mersin çiçekçiler esnaf ve sanatkarlar odası kuruculuğunu ve başkanlığını yaptı ve aynı dönem Mersin Süs Bitkileri Anadolu Meslek Lisesinin kurulmasını sağladı. Halen Mersin il ve ilçeleri süs bitkileri üreticileri birliği başkanlığını yürütmektedir. Ahmet ÖZDEMİR evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

  

TÜRKTOB TEMSİLCİLERİ
Adı Soyadı Firma
Ahmet Dündar DÜNDAR MEVSİMLİK SÜS BİTKİLERİ PEY. TUR. HAY. NAK. PAZ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Savaş Akcan NATURAL PEYZAJ İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Teoman Akçalı EG PEYZAJ PROJE TAR. ÜR. TUR. TAAH. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Yunus Emre Özsoy EM BA PEYZAJ ÇİÇEKÇİLİK PAZ. İNŞ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Mustafa Çoban MUSTAFA ÇOBAN - ÇOBANOĞLU ÇİÇEKÇİLİK SÜS BİT. TİC. 
Umut Sakarya GARDENSA ÇİÇEKÇİLİK DAN. VE PAZ. LTD. ŞTİ.
Fikret Arık MAKİ PEYZAJ SÜS BİT. ÜRT. PAZ. İNŞ. EML. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
Koray Özcan KORAY ÖZCAN - LONICERA ÇİÇEKÇİLİK 
Mehmet Selçuk Bilgi S.S. BADEMLİ FİDANCILIK TAR. KALK. KOOP.
Mecbure Gayret MECBURE GAYRET - TULİPA ÇİÇEKEVİ PEYZAJ TARIM İLAÇLARI